Warning: Declaration of LaStudio_Riven_Walker_Top_Nav_Menu::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/miruna81/public_html/wp-content/themes/miruna/framework/megamenu/megamenu.php on line 297
Kto je Miruna? - Miruna.sk

Kto je Miruna?

Miruna som jednoducho ja – keď neposlúcham 🙂 Takto ma oslovila kolegyňa v bývalej práci, keď som ju trocha nahnevala. Keď som dobrá (čo je samozrejme väčšinu času) tak som Mirka. No ale od tohto nepekného skomolenia môjho mena vznikol názov mojej svadobnej aj nesvadobnej módy.

Ako som sa k tomu ale vôbec dostala?

O šití netradičných svadobiek som rozmýšľala už dlhšiu dobu. Spočiatku som len hromadila náčrty, nápady a skice svadobných šiat, ktoré som si predstavovala. Niektoré sa mi v predstave vynorili naozaj v tú najnevhodnejšiu chvíľu, počas rokovania s klientom v práci, počas šoférovania, či uprostred noci. Všetko som sa však snažila zachytiť na papier a neskôr z týchto nápadov zostavila prvú kolekciu, ktorá čoskro odštartuje náš salón.

No nebolo to také jednoduché. Cesta k uskutočneniu bola zložitá. Prvé, čo ma skutočne nakoplo vpred, nie len predstavami, ale reálne, bola kúpa prvého vyšívacieho stroja. Vďaka nemu môžem tvoriť a vyšívať časovo nenáročné (a hlavne teda aj cenovo dostupné) výšivky na našich šatách. K tomuto kroku mi pomohol vtedy kamarát (dnes môj manžel 🙂 Jurko Dufek, ktorý ako prvý môjmu nápadu veril, a podporil ho v podobe spomínanej mašinky. A nie len tým. Vďaka nemu som začala veriť, že by sa to naozaj mohlo podariťa vzala som si ho ako príkladný podnikateľský vzor.

Po nákupe prvých látok a ostatného vybavenia, zriadenia dielne v dome môjho manžela, som začala šiť prvé šaty. Kedže nie som vyučená krajčírka, ( študovala som geodéziu a kartografiu na Žilinskej univerzite) nad mnohými vecami som tápala, trápila sa, rozmýšľala.Keď som dokončila prvé svadobky, museli prejsť kritickým okom môjho muža, ktorý je môj najdôležitejší kritik, a ktorého oko považujem za veľmi znalé, kedže sám vyrába dokonalé a umelecky precízne hudobné nástroje už 13 rokov (nájdete ho na www.bagpipes.sk) . A čo sa stalo? Stalo sa, že som zobrala veľké nožnice, a celé prvé šaty rozstrihala ako žiarlivá Andrea v Divokom Anjelovi ( pamätáte sa, že?) akurát, že ja som nestrihala zo žiarlivosti, ale z nespokojnosti (niečo sa však zachránilo, mám na mysli krásnu zlatú krajku, ktorá na nich pôvodne bola).

Po týždni znechutenia a sklamania zo seba samej, som sa znova dala do práce. Postupne som zlepšovala všetko, s čím som nebola na prvých šatách spokojná.

Postupne popribúdali aj ďalšie krásne materiály z Prahy, Brna, Prostějova a mnohých iných miest, pribúdali lepšie stroje, a náš najlepší pomocník, nový vyšívací brat (Brother InnovIs V3), ktorý nahradil toho mladšieho, ktorý už celkom na našu prácu nestačil. Nemyslite si však, že strojová výšivka vzniká úplne jednoducho a za pár minút. Je pravda, že z mnohotýždňovej práce vieme zredukovať vyšívanie na pár dní či hodín, ale tvorba a nákres samotnej výšivky zaberie taktiež dosť času. Kým totiž výšivka môže prísť do stroja, musím ju nakresliť v počítači, nakresliť každý lístok a kvietok, vyhladiť každú krivku a oblúčik, zvoliť vhodné farby. Až po tom všetkom sa môže vynímať na svadobných šatách a odevoch.

A prečo robím vlastne niečo netradične tradičné vo svadobnej móde? Chcela som totiž urobiť niečo, čo som ako nevesta sama márne hľadala. Chcela som šaty, ktoré by však neboli celé biele, ktoré by vyjadrovali moju hrdosť a obdiv k tradičným ľudovým vzorom. Ja sama som sa vydávala v kroji, no pochopila som, že tradičný kroj možno nie je celkom to pravé orechové pre každú nevestu, i keď hľadá niečo iné, než to celobiele v salónoch okolo nás. Preto sa aj slovné spojenie – netradične tradičná nevesta – stalo sloganom mojej svadobnej módy.

Napriek dlhému rozbehu, ktorý mi ešte trochu komplikuje naša malá Hanka ( momentálne 8 týždňová nová tvár Miruny 🙂 – predstavím Vám ju neskôr) verím, že náš salón si nájde svoje nevesty. A ja sa už teraz teším na každú jednu z Vás, ktorá prejaví záujem o naše svadobky.

Prajem Vám pekný deň a príjemné svadobné plánovanie – vaša Miruna – Miroslava – Mirka Dufeková.

K článku nie sú žiadne komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading